قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار نابینایان / كودك 9 ساله نابينا اي كه پيانو مي نوازد

كودك 9 ساله نابينا اي كه پيانو مي نوازد

كودك 9 ساله نابينا اي كه پيانو مي نوازد

ایسنا: رسانه‌هاي آمريكا اعلام كردند كه يك كودك 9 ساله با وجود اين كه نابينا است، اما با شنيدن قطعات موسيقي به راحتي و كاملا شبيه به قطعه نواخته شده، پيانو مي‌نوازد.
«متيو ويتاكر» كه يك كودك 9 ساله و نارس آمريكايي است در زمان تولد تنها 500 گرم وزن داشت، به طوري كه پزشكان اعلام كردند كه شانس زنده ماندن وي تنها 50 درصد است.
«مي ويتاكر» مادر اين پسر 9 ساله هم در اين باره به روزنامه ديلي ميل يادآور شد: متاسفانه به دليل اين كه پسرم نارس به دنيا آمد، پزشكان اعلام كردند كه در سن خردسالي و كودكي بينايي خود را از دست مي‌دهد و اين موضوع صحت داشت.
اين زن در ادامه اظهار كرد: با تمام مشكلاتي كه دارد به ويژه نابينايي و ضعف جسماني، اما استعداد عجيبي در به خاطر سپردن قطعات موسيقي در وي وجود دارد. او با شنيدن قطعات آنها را از حفظ كرده و بلافاصله مي‌نوازد.
بر اساس گزارش رسانه‌هاي رسمي آمريكا، اين كودك 9 ساله هم اكنون هنر‌آموز كلاس چهارم مدرسه هنرهاي «هكن سك» در منطقه «هارلم» نيويورك است و به راحتي مي‌تواند پيانو، جاز و ارگ بنوازد. علاوه بر اين، «متيوي» 9 ساله خود قطعات موسيقي مي‌نويسد و مي‌نوازد.
«داليا ساكاس» معلم پيانوي اين پسر بچه نيز در اين باره خاطر نشان كرد: او در سن پنج سالگي به مدرسه هنرهاي «هكن سك» آمد. او جوانترين هنرآموز در طور تاريخ تاسيس اين موسسه بشمار مي‌رود.

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند.

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند. نمایندگان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *