قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار نابینایان / استعداد کودکان نابینا در موسیقی

استعداد کودکان نابینا در موسیقی

استعداد کودکان نابینا در موسیقی
تازه ترین تحقیقات نشان می دهد کودکانی که در سنین بسیار پایین بینایی خود را از دست می دهند استعداد موسیقی پیدا می کنند که به طور مشهودی بهتر از دیگر همسالان بینای آنها است. دانشمندان از مدت ها قبل می دانستند نابینایان بهتر از همسالان بینای خود می توانند با کمک صدا موقعیت خود را تشخیص دهند اکنون دانشمندان دانشگاه کانادا در مونترال دریافته اند نابینایان 10 بار بهتر از افراد بینا تغییرات زیر و بم صدا ها را تشخیص می دهند اما این به شرطی است که قبل از دو سالگی بینایی خود را از دست بدهند. پاسکال بلین سرپرست این تحقیق می گوید این تحقیق ثابت می کند نابینایان در تشخیص زیر و بمی صدا بهتر از افراد طبیعی و بینا عمل می کنند شماری از موسیقی دانان بزرگ نابینا هستند و بسیاری از کسانی که پیانو کوک می کنند نیز نابینا هستند. اما تا قبل از انجام تحقیق شواهد زیادی برای اثبات توانایی بهتر نابینایان در زمینه موسیقی وجود نداشت. محققان هیچ تفاوتی در تشخیص تغییرات زیر و بم صدا بین افراد بینا و کسانی که در سنین بالاتر نابینا شده اند نیافتند. محققان دریافتند برتری استعداد موسیقی با سن بروز نابینایی مرتبط است. فقط کسانی که قبل از دو سالگی بینایی خود را از دست داده اند استعداد بهتری در این زمینه نشان می دهند اما کسانی که بعد از پنج سالگی دچار نابینایی شدند تفاوت چندانی با سایرین نداشتند.
نتایج این مطالعه در مجله علمی نیچر به چاپ رسیده است . این تحقیق تفاوت بین نابینایان و بینایان را ناشی از انعطاف پذیری مغز در دوران کودکی می داند در این دوران مهم مغز نوزاد همانند اسفنج است. و همه نوع محرکی را دریافت می کند این تحقیقات نشان می دهد بخشی از مغز که تصاویر را دریافت می کند در صورتی که اطلاعاتی را دریافت نکند برای تقویت سایر بخش ها تخصیص می یابد. زمانی که این افراد نابینا می شوند بخشی از مغزشان که برای پردازش علایم دیداری مورد استفاده قرار می گیرد برای انجام وظایف دیگری به خصوص اطلاعات شنیداری تحت سازمان دهی مجدد قرار می گیرند. هرچه این سازمان دهی محدود زودتر انجام شود کارایی بیشتری خواهد داشت.

www.jadidtarin.com

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

ماساژ و ماساژ درمانی مهارتی ویژه و انحصاری برای نابینایان

یکی از بزرگترین چالش های جامعه مدرن ما برای نابینایان نبود شغل میباشد که ارتباط …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *