قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار نابینایان / ابداع دستکشی برای پیامهای ارتباطی افراد نابینا و ناشنوا

ابداع دستکشی برای پیامهای ارتباطی افراد نابینا و ناشنوا

ابداع دستکشی برای پیامهای ارتباطی افراد نابینا و ناشنوا

محققان آلمانی دستکشی برای افراد نابینا و ناشنوا طراحی کرده اند که امکان دریافت یا ارسال پیام کوتاه و ایمیل از طریق تلفن همراه را فراهم می کند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افراد نابینا – ناشنوا از زبان لمسی برای برقراری ارتباط با سایرین استفاده می‌کنند و به دلیل آشنا نبودن بیشتر مردم با زبان لمسی، محققان لابرتوار تحقیقاتی دستکشی طراحی کرده اند که زبان لمسی را به گفتار یا متن تبدیل می‌کند.
دکمه‌هایی بر روی دستکش نصب شده است که به حسگرهای فشار متصل هستند و زبان لمسی را به گفتار یا متن ترجمه کرده و از طریق بلوتوث به تلفن همراه ارسال می‌کنند.
از دیگر قابلیت‌های این دستکش، دریافت تماس و پیام کوتاه از تلفن همراه و تبدیل آنها به الگوهای زبان لمسی برای افراد ناشنوا – نابینا است. در پشت دستکش موتورهای لرزه‌ای کوچکی تعبیه شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند.

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند. نمایندگان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *