قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / تحقیقات / مطالعه رشد اجتماعي دانش آموزان نابينا و بینا و ورزشکار و غير ورزشکار

مطالعه رشد اجتماعي دانش آموزان نابينا و بینا و ورزشکار و غير ورزشکار

مطالعه رشد اجتماعي دانش آموزان نابينا و بینا و ورزشکار و غير ورزشکار

فاتح فرازیانی در پژوهشی به بررسي ميزان رشد اجتماعي دانش آموزان نابينا و بینا و ورزشکار و غير ورزشکار و مقايسه آنها با يکديگر پرداخته بود.
نمونه آماري اين پژوهش 267 نفر شامل 51 دانش آموز نابيناي ورزشکار و 56 دانش آموز نابيناي غير ورزشکار از مدرسه راهنمايي شهيد محبي تهران (که برابر با جامعه آماري بودند ) و 80 دانش آموز بینای ورزشکار و 80 دانش آموز بینای غير ورزشکار (که با استفاده از نمونه گيري خوشه اي انتخاب شدند) بود. آزمودني ها در مقاطع راهنمايي و دبيرستان و در رده سني 13 تا 18 سال بودند، پژوهش از نوع مطالعات علي مقايسه اي (پس از وقوع) بود. براي جمع آوري اطلاعات مقياس رشد اجتماعي وايتزمن استفاده شد، ميانگين و انحراف معيار رشد اجتماعي دانش آموزان نابيناي ورزشکار و غير ورزشکار و بینای ورزشکار و غير ورزشکار به ترتيب 84/2 ±58/14، 83/2± 35/10، 68/2 ±23/ 15 ، 97/2±93/11بدست آمد. از آزمون تحليل واريانس و آزمون تعقيبي توکي براي تشخيص تفاوت بين ميانگين ها و مقايسه آنها استفاده شد. بين چهار گروه تحت مطالعه به لحاظ ميزان رشد اجتماعي تفاوت معني داري مشاهده شد، دانش آموزان ورزشکار رشد اجتماعي بالاتري نسبت به غير ورزشکاران داشتند.

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

نابینایان چگونه خواب میبینند؟

شاید یکی از جالب ترین سؤالاتی که افراد بینا در مورد نابینایان می پرسند درباره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *