قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / گوناگون / به گفته آلیا، نماینده مجلس شورای اسلامی وزیر آموزش و پرورش موظف به پیگیری رای مقام قضایی است

به گفته آلیا، نماینده مجلس شورای اسلامی وزیر آموزش و پرورش موظف به پیگیری رای مقام قضایی است

وزیر آموزش و پرورش موظف به پیگیری رای مقام قضایی است

رئیس فراکسیون معلولان مجلس درخصوص عدم جذب سه درصدی معلولان در وزارت آموزش و پرورش که منجر به سوال از وزیر این وزارتخانه در صحن علنی مجلس شد، تصریح کرد: من از پاسخ های حاجی بابایی قانع نشده ام و وی موظف به پیگیری رای مقام قضایی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی روز (یکشنبه ۱۹ آذر) مجلس شورای اسلامی فاطمه آلیا در جریان سوال از حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش درخصوص عدم جذب سه درصدی معلولان در وزارت آموزش و پرورش گفت: از این که حاجی بابایی برای پاسخ به سوال به مجلس آمدند فرصت را مغتنم می شمارم و روز جهانی معلولان را به معلولان سراسر کشور تبریک عرض می کنم.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یادآور شد: این سوال از سوی فراکسیون معلولان و فراکسیون حقوق بشر مجلس است و چنانکه شعار روز جهانی معلولان رفع موانع موجود برای ایجاد جامعه ای در دسترس و تمام شئون برای همه است سوال خود را از وزیر آغاز می کند.
وی گفت: در طرح تحول بنیادین نظام آموزشی کشور بر روی باورها و ایده ها کار نشد و بر این اساس سوال از وزیر این است که چرا چنان که در قانون به جذب سه درصدی معلولان در آموزش و پرورش اشاره شده است این امر صورت نگرفت.
آلیا خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: چرا زمانی که معاون اطلاع رسانی شما اعلام کرد که اگر معلولان سر کلاس حاضر شوند دانش آموزان را دچار افسردگی می کنند شما عذرخواهی نکردید.
نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: این در حالی است که سال ۸۳ قانون حمایت از معلولان به تصویب رسید و شما که در آن زمان نماینده مجلس بودید به این قانون رای دادید، حال چرا به عنوان وزیر آموزش و پرورش فکری به حال این قشر نمی کنید.
آلیا به اصل ۲۰ قانون اساسی استناد کرد و گفت: براساس این اصل همه افراد ملت از حقوق برابر انسانی، فرهنگی و اجتماعی برخوردار هستند و بر این اساس معلولان هم باید از حقوق برابر برخوردار باشند.
رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس یادآور شد: معلولان دو سال از عمر خود را در آزمون های استخدامی تلف کرده و حقوق آنها تلف شد که باید به جای شعار دادن حقوق آنها را تضمین کنیم.
وی تصریح کرد: وقتی که می گویید برای استخدام معلولان باید از دولت سهمیه بگیرید نوعی پاسکاری است.
آلیا همچنین پس از توضیحات وزیر تصریح کرد: حاجی بابایی سیر سوال را منحرف کردند و لازم به ذکر است که کسانی که در آزمون شرکت کردند ۱۲۰۰ نفر نبوده بلکه ۳۰۰ نفر بودند که ۷۰ نفر آنها جذب شده و بقیه آنها نیز با مدیریت صحیح می توانند استخدام شوند.
نماینده مردم تهران خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای وزیر اینها همه معلم هستند که دانشگاه رفته، در آزمون تخصصی شما شرکت کرده و نمره تخصصی بالا آورده اند اما شما گفته اید که شکل و شمایل این افراد توازن اجتماعی را بر هم می زند.
وی گفت: هنگام ایجاد اختلاف مرجع اصلی مقام قضایی است که بر این اساس معلولان به دیوان عدالت اداری شکایت کرده و پس از تناقض رای شعبه یک و چهار هیات عمومی دیوان رای را به نفع معلولان صادر کرده است.
آلیا یادآور شد: در دیوان عدالت اداری آگهی استخدامی قانون خدمات کشوری، قانون جامع معلولان، دفاع معاون حقوقی وزیر آموزش و پرورش و غیره بررسی شد و نهایتا رای بر این داده شد که مقامات مسئول موظف به استخدام این افراد هستند.
رئیس فراکسیون معلولان با بیان این که از توضیحات وزیر قانع نشده ام تصریح کرد: بر این اساس استنکاف از حکم مقام قضایی مشمول انفصال از خدمت و تعزیراتی همچون شلاق است که بر این اساس منتظر سهمیه نباشید و به این مساله رسیدگی کنید./

منبع: خبرگزاری خانه ملت

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

برگذاری اولین دوره ی مسابقات لیگ گلبال داخل استان برای اولین بار در کشور

اولین دوره مسابقات گلبال آقایان در داخل استان به صورت لیگ برگذار شد. این مسابقات …

یک دیدگاه

  1. hagesheh ama nemikonad keh

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *