قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار نابینایان / شرکت اولین نابینای تبریزی در انتخابات شورای شهر تبریز

شرکت اولین نابینای تبریزی در انتخابات شورای شهر تبریز

شرکت اولین نابینای تبریزی در انتخابات شورای شهر تبریز

نخستین نابینای تبریزی در انتخابات شورای شهر تبریز صلاحیت گرفت.

بنابر گزارش روابط عمومی جامعه نابینایان استان آذربایجان شرقی، آقای سیدعلی بابایی فرشباف بعنوان نخستین نابینای تبریزی در انتخابات شورای شهر تبریز حضور خواهد داشت.
آقای بابایی متولد سال 1365 بوده و دارنده مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم تربیتی با گرایش مدیریت آموزشی می باشد.

در این بخش بر حسب ماهیت و تکلیف وب سایت جامعه نابینایان استان آذربایجان شرقی، به دلیل اطلاع رسانی بهتر و نه تبلیغات مصاحبه ای با آقای بابایی انجام شده است که بطور خلاصه در زیر می آید.

نامزد محترم شورای اسلامی تبریز جناب آقای سید علی بابایی فرشباف ضمن عرض سلام لطفا به سوالات اینجانب جهت انتشار در وب سایت جامعه نابینایان استان آذربایجان شرقی پاسخ بفرمایید.

سوال: هدف شما از شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز به عنوان نامزد چیست؟
جواب: با سلام خدمت شما و کسانی که این مطلب را می خوانند، بنده با دو هدف کلی پای در عرصه ی انتخابات گذاشته ام اول اینکه “ساختار شکنی” نسبت به جوان ها، که پیامی برای جوانها دارد که خود را باور کنند و به خود اعتماد کنند و در عرصه های جدی قدم به گزارند و پیام دیگرش برای ریش سفیدان می باشد که به جوانها باید فرصت داد و اما هدف دومم این است که دیگر وقتش شده است که معلولین در مسئولیت های اجرایی نقش داشته باشند و از توانایی هایی که دارند در ساختن کشور و شهر خود استفاده کنند و در آبادانی کشور سهیم باشند و نابیناها نیز از این امر مستثنئ نیستند همه چیز را همگان دانند و چیزهایی هست که تنها معلولین درک میکنند.

سوال: برنامه های خود را لطفا بطور خلاصه بفرمایید.
جواب: به دلیل حساسیت و ماهیتی که شوراهای اسلامی شهرها دارند برنامه ریزی و هدف گذاری کمی سخت می باشد اما هدف هایی که می خواهم به جد دنبال کنم در باره ی مناسب سازی شهر ها برای افراد معلولین، سامان دهی طلای کثیف که همان زباله ها می شوند، مناسب سازی و ایجاد امکانات در حمل و نقل عمومی برای افراد معلول بخصوص در مترو،.
و آنچه برایم مسلم است با تمام توان سعی خواهم کرد که بهترین و درستترین تصمیم ممکن، با علم به مطالعه و تحقیقات قبلی در خانه مردم تبریز بگیرم و بدان نظر دهم.

سوال: به نظر شما معلولیت مانع از فعالیت شما در شورای شهر خواهد شد؟
جواب: فکر نمی کنم اما هر چیزی سختی خاص خود را دارد و من فکر می کنم که تحمل این سختی ها ارزشش را داشته باشدو فکر می کنم که ارزش امتحانش را دارد می دانم که به لطف خداوند و محبت مردم موفق خواهم شد در صورتی که انتخاب بشوم..

سوال: برای افراد معلول بخصوص نابینایان برنامه خاصی دارید در صورت مثبت بودن این برنامه ها چیست؟
جواب: خدمتتون عرض کردم مهمترین و اصلی ترین کار برای قشر معلول ساختن محیطیست که این افراد در آن به راحتی و بدون کمک دیگران آزادانه از امکانات شهری استفاده کنند چه رفت آمد باشد و چه استفاده از دیگر امکانات.

سوال: در صورت عدم پیروزی در انتخابات برنامه ای برای آینده دارید؟
جواب: به نظر من، انسان با هدف و آرزو زنده هست و اگر امید و هدف را از انسان بگیرند مرده ی محرک می باشد مطمئنا بدون برنامه نخواهم بود.

سوال: به نظر شما نابینایان می توانند در پستهای وزارت و حتی ریاست جمهوری مسئولیت بپذیرند؟
جواب: چرا که نه، وقتش شده که به افراد معلول بخصوص نابینایان اعتماد شود و پست های کلیدی کشور را به عهده ی آنها قرار بدهند حتئ شده به مدت کم برای آزمایش کردن آنها.

سوال: اگر سوالی به نظرتان می رسد که در اینجا مطرح نشده، از خودتان بپرسید؟
جواب: سوال خاصی ندارم.

سوال: حرف آخر خود را بیان نمایید.
جواب: فقط ای کاش این کار من موثر بوده و در دید مردم بتواند دید مثبتی قرار دهد و باز هم به خوانندگان گرامی عرض کنم که دوستان من، افراد نابینا قبل از نابینا بودن و شدن یک انسان است و ممکن است که هر چیزی برانسان عارض شود با هوش بودن زیبا یا زشت بودن و یکی از ویژگی های انسانی داشتن معلولیت می باشد .به معلولیت به دید ناتوانی و بی مصرفی نگاه نکنید. و از خوانندگان این مطلب و شما دوست گرامی خدا حافظی میکنم.

در پایان از همکاری شما تشکر کرده و برای شما در تمام مراحل زندگی آرزوی موفقیت داشته و امیدواریم که معلولین بخصوص نابینایان به جایگاه واقعی خود در جامعه رسیده و از سوی سران شهری، استانی و کشوری باور شوند.

روابط عمومی جامعه نابینایان استان آذربایجان شرقی

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند.

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند. نمایندگان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *