قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / گوناگون / آشنایی با 5 نابيناي شگفت انگيز

آشنایی با 5 نابيناي شگفت انگيز

آشنایی با 5 نابيناي شگفت انگيز

نابينايي يك نوع معلوليت به شمار مي رود اما اگر افراد نابينا تنها كمي اراده كنند مي توانند پا به پاي آن هايي كه از نعمت بينايي بهره مند هستند افتخار آفريني كرده و زندگي خوبي داشته باشند.
نابينايان انسان هاي قدرتمندي هستند كه شايد از قدرت بينايي ناتوان باشند اما قدرت هاي بي نظير ديگري دارند كه مي تواند جاي خالي بينايي را براي آنها پر كند. نابينايان بعضي مواقع دست به كارهاي جالبي مي زنند كه شايد انسان هاي بينا هم درانجام دادن آن ها ناتوان باشند.

** موج سوار نابينا
موج سواري ورزشي سخت و طاقت فرسا است كه كمتر كسي از پس آن بر مي آيد ولي “درك رابلو” با اينكه نابيناست يك موج سوار حرفه اي شده است كه برخي مواقع درس هايي را نيز در اين زمينه مي دهد. اين جوان20 ساله برزيلي از زماني كه سه ساله بود موج سواري را آموخت و از همان زمان عزمش را براي تبديل شدن به فردي حرفه اي جمع كرد. او اعتقاد دارد با ياد خدا همه چيز ممكن است چرا كه شايد خدا بينايي به او نداده است اما حواس برتر ديگري در اختيار او قرار داده است.

** نقاش نابينا
نقاشي نياز به استعداد و البته چشمان بينا دارد تا تمامي جزئيات را مشاهده كند و سپس بر روي بوم پياده سازي شود. “جان برامبليت” از اين دو اصل تنها استعداد نقاشي كردن را دارد و از بينايي محروم شده است. او در سال 2001 و زماني كه تنها سي سال داشت چشمانش را از دست داد ولي اراده اش را از دست نداد و حالا به نقاشي معروف تبديل شده است. او نقاشي هاي خود را با احساس و لمس كردن مي كشد. او مي گويد هر رنگي داراي حس متفاوتي است و من با دستانم اين حس را مي گيرم. او اين روزها نقاشي هاي زيبايي مي كشد و با قيمت هاي خوبي نيز به فروش مي رساند.

** نابيناي راننده مسابقات ناسكار
رانندگي كاري است كه تنها با چشماني سالم مي توان آن را انجام داد زيرا نياز بالايي به چشم ها براي تعامل با محيط دارد. اما “مارك ريكوبونو” كاري بسيار عجيب در سال 2011 انجام داد، او با اينكه از هر دوچشم نابيناست توانست با خودروي خود در مسابقات ناسكار شركت كند. او براي به پايان رساندن دور خود نياز به دستگاه هاي خاصي داشت كه خيلي به آن ها اطميناني نيست و بيشتر كنترل خودرو در اختيار مارك بود. اين كار او باعث شد تا بسياري از راننده ها از او به عنوان متفاوت ترين راننده ناسكار نام ببرند.

** نابيناي عكاس
“پت اكرت” نابيناي شگفت انگيزي است كه عكاسي را به عنوان شغل محبوب خود انتخاب كرده است. او در جواني و قبل از نابينا شدن درس هاي صنعتي را به اتمام رساند ولي پس از يك بيماري سرطاني بينايي اش را از دست داد. پس از نابينايي او به سمت عكاسي رفت و حتي توانست عكس هاي بسيار جالبي را نيز در اين مدت بگيرد. او مي گويد با استفاده از صداها و دركي كه از محيط اطرافش بدست مي آورد عكاسي مي كند.

** معمار نابينا
كريستوفر دانوي در سال 2008 ديد خود را از دست داد ولي اين مشكل نتوانست مانع از ادامه شغلش شود. او از ابتدا علاقه به نقشه كشي ساختماني داشت و حتي پس از نابينايي نيز كارش را ادامه داد. اين روزها او با استفاده از خط بريل نقشه هاي ساختماني خود را مي كشد و حتي گاهي اوقات اصول نقشه كشي ساختماني را تدريس مي كند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

برگذاری اولین دوره ی مسابقات لیگ گلبال داخل استان برای اولین بار در کشور

اولین دوره مسابقات گلبال آقایان در داخل استان به صورت لیگ برگذار شد. این مسابقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *