قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار نابینایان / یک کیبورد خط بریل برای نابینایان با آی پد

یک کیبورد خط بریل برای نابینایان با آی پد

یک کیبورد خط بریل برای نابینایان با آی پد

گروهی از محققین در دانشگاه استنفورد و نیومکزیکو یک اپلیکیشن رایگان را ارائه داده اند که میتوان با آن به راحتی با استفاده از یک تبلت خط بریل را تایپ کرد.
ماشین های تایپ سنتی خط بریل )perkins( کلیدهای واقعی فیزیکی دارند که هر کلید به یک انگشت اختصاص دارد ولی صفحه صاف و یکنواخت یک تبلت وسیله راحتی برای تایپ کردن یک فرد نابینا نیست. اپلیکیشن جدید که iBrailler نام دارد میتواند در واقع کلیدهای ماشین تایپ روی صفحه آی پد را طوری حرکت دهد که دقیقا همان جایی باشند که نوک انگشتان قرار دارند.
روش کار این است که کاربر قبل از تایپ کردن، همه انگشتان دستش را بر روی صفحه تبلت میگذارد و اپلیکیشن جای انگشتان را میفهمد. حال میتواند تایپ کند. برای کالیبره کردن مجدد باید انگشتان را از روی صفحه برداشت و مجددا گذاشت. با همین اپ میتوان با چرخاندن یکی از انگشتان کار انجام شده را undo کرد و با زدن به صفحه هم میتوان به گوگل دسترسی پیدا کرد. نتایج جستجو با صدای دستگاه برای کاربر خوانده میشود.
این اپلیکیشن میتواند استانداردهای متفاوت تایپ بریل را پشتیبانی کرده و زبان های مختلفی را تایپ کند.

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند.

نمایندگان مجلس کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را مصوب کردند. نمایندگان در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *