قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / مقالات / اینترنت یا جاسوس آنلاین

اینترنت یا جاسوس آنلاین

به نام خدا.
تمامی مسنجر ها و امکانات رایگان و پولی در اینترنت به نحوی جاسوسی می کنند.
تلگرام , واتس آپ , یاهو , گوگل و…
ما به چند نمونه ساده اشاره کردیم ولی ازدیاد مسنجر ها و امکانات بسیار زیاد هستند و ذکر نام همه آنها واقعا جایز نیست.
چرا شرکتی یا کشوری یا شخصی قصد دارد بدونه هیچ منتی و بدونه هیچ سودی خدمات رایگان در اختیار ما قرار بدهد.
شاید حرف های زیبایی بیان بکنند و قوانین زیبایی برای خود تدوین بکنند و به کاربران نمایش بدهند.
ولی در کل هیچ کسی در این دنیای وانفسا بی هوده کاری انجام نمیدهد.
ما برای اسبات گفته هایمان نمونه ای مثال می زنیم و در زیر به توضیح آن می پردازیم.
شرکت گوگل تمامی اطلاعات شما را ذخیره می کند.
هر کسی که سرویس جیمیل دارد و با این سرویس در تمامی سیستم عامل ها مانند گوشی های هوشمند و کامپیوتر ها وارد سرویس گوگل شده است .
باید اطلاع داشته باشد که تمامی فعالیت های او در سرویس های گوگل با ذکر نوع فعالیت و تاریخ و ساعت دقیق ذخیره می شود .
برای مثال :
تمامی صفحاتی که با گوشی یا pc و یا هر سیستم عامل دیگری مشاهده کرده اید ذخیره می شود . هر نرم افزاری که از گوگل پلی نصب کرده اید و یا حتی مشاهده کرده اید ذخیره می شود .
حتی نرم افزار هایی که در بازار ایرانی نصب کرده اید نیز ذخیره می شود .
کافیست شما با جیمیل گوگل وارد بشوید تا تمامی فعالیت های شما در گوشی و حریم شخصی شما و هر اطلاعات از فعالیت های شما در اینترنت در گوگل ثبت بشود .
جالبترین نقطه این که حتی قسمت جستجو در نرم افزارهای گوشی مثل بازار و گوگل مارکت و هر مارکت دیگری نیز ثبت می شود :
و جالبتر این که با ذکر دقیق تاریخ و ساعت این اطلاعات ذخیره می شود .
خود گوگل این امکان را , امکانی برای دسترسی کاربر به اطلاعات گذشته خود و سهولت در جستجو و دسترسی به تاریخچه قدیم کاربرانش عنوان می کند .
در ظاهر این امکان به نظر بسیار جالب میرسد و کاربرد های فراوانی برای خود کاربر می تواند داشته باشد .
ولی چه تظمینی دارد که این اطلاعات در اختیار دیگران قرار نگیرد .
شاید شما هم از آن دسته از کاربران اینترنت باشید که دوست ندارید اطلاعات شخصی و فعالیت های شخصی شما در بازدید عموم قرار بگیرد .
و شاید برعکس بگویید که برایم مهم نیست .
ولی در کل هر کسی یک سری . فعالیت های خصوصی و جستجو های خصوصی می تواند داشته باشد و می تواند فعالیت های مخفیانه در گوشی همراه خود داشته باشد که برایش خوش آیند نباشد که در اختیار گوگل قرار بگیرد .
باید بدانید که تمامی مخاتبین شما و گالری فیلم و عکس شما و هر اطلاعات سری شما در گوشی و لبتاب و هر سیستم عامل دیگر در معرض بکاب گیری از صمت گوگل با ذخیره مستقیم به نام کاربری جیمیل شما می باشد .
برای مثال زنده می توانید از لینک زیر آخرین فعالیت ها و حتی قدیمیترین فعالیت های خویش رو در اینترنت مشاهده بکنید .
توجه : باید به نام کاربری خودتان وارد شده باشید که از این لینک بتوانید فعالیت های خودتان رو مشاهده بکنید :
از اینجا
دوستان باید توجه داشته باشید شما از هر سرویسی اکانت باز بکنید از سرویس سامسنگ بگیر تا ایمیل یاهو , همه اینها اطلاعات شما رو به نوعی ذخیره می کنند .
ما به دو حالت این اطلاعات خواهیم پرداخت
۱/ حالت اول اطلاعات عمومی و شخصی سازی شده .
در این حالت شما می توانید بخشی از این اطلاعات رو دست کاری بکنید و مشاهده اون رو برای عموم آذاد یا غیر آذاد بکنید به این شکل که با ورود به لینک زیر در گوگل تنظیمات مربوطه رو انجام بدید .
بررسی حریم خصوصی
با لینک بالا می تونید حریم خصوصی رو بررسی بکنید و یک سری تنظیمات رو اعمال بکنید .
شما می تونید عکس پروفایل و کارهای خود در یوتوب و گوگل پلاس و هر اکانت دیگر گوگل رو به اشتراک بگذارید و یا عدم اشتراک رو فعال بکنید می تونید تیک بزنید که فیلم های لایک شده در یوتوب و هر نمر افزار دیگر که در گوگل مارکت خرید کردید یا نصب کردید رو برای دیگران با توضیحات شما نمایش بده یا نه .
شما می تونید حتی صدا های مکالمات خود رو هم بزنید ذخیره بشه یا نشه در اکانت های گوگل مثل هنگ آپ و هر جایی که ویس داره .
البته با بررسی لینک بالا که در چند مرحله انجام میشه می تونید به ظرایف و پیچیدگی این اطلاعات و چگونگی ثبت اون و حریم خصوصی و امنیت خود پی ببرید .
توجه که باید به تنظیمات اکانت ها دقت کافی رو داشته باشیم و حداعقل برای یک بار وارد شده و تنظیم بکنیم .
در ضمن شاید در برخی از سرویس ها قسمت تنظیمات وجود نداشته باشه .
و همچنین در سیستم گوگل می تونید تاریخچه جستجو ها و همه اطلاعات ذخیره شده رو حذف بکنید .
هر چند این اطلاعات برای شما و کسی که با جیمیل شما وارد میشه حذف میشه و در اختیار عموم قرار نمیگیره ولی باز هم به شکل آرشیو در گوگل ذخیره میشه .
۲/ حالت دوم . اطلاعات محرمانه و غیر قابل دسترس.
این شرکت ها از ما اطلعاتی واقعا بیش از آن چیز که برای خودمان نمایش می دهند رو ذخیره می کنند .
حتی از وب کَن یعنی دوربین های لبتاب ها و سیستم ها مثل گوشی و از میکرفون ها نیز اطلاعاتی رو در حین کار با اینترنت ثبت می کنند .
این شرکت ها به سادگی می تونند تمام اطلاعات ما رو از جمله عکس صدا و تصویر فیلم و هر گونه مسافرت ما رو رسد بکنند و با زمان دقیق از گذشته ما و بر اساس جستجو های ما .
بررسی بکنند و با برخی اطلاعات پیچیده روانشناسی به بررسی شخصیت ما و اعتقادات و نگرش های ما نیز پی ببرند .
اگر کمی منطقی به قضیه بنگریم چرا باید شرکت های گنده مثل گوگل و هر شرکت دیگر چنین امکانات رایگانی رو نه تنها در اختیار کشور های خویش بلکه در اختیار تمامی کشور های دنیا قرار بدهند.
یک سرور ساده ماهیانه خرج بسیاری رو روی دست مدیران شرکت می گذارد .
چرا باید هزاران سرور رو سرف کارهای رایگان و خدمات رایگان در سطح دنیا بکنند .
پشت چنین امکانات رایگان و سرویس های رایگان سرویس های امنیتی بزرگ دنیا مثل سی آ آمریکا و کشور های دیگر نشسته اند و با هم رقابت برای اطلاعات بیشتر گرفتن رو دارند .
تصور بکنید وقتی اسم شما رو جایی وارد می کنند دقیقا جنسیت شما عکس شما با اطلاعات دقیق از جمله نوع خون رنگ چشم و چهره و نوع حالت مو و قد و وزن شما و اطلاعاتی در مورد مسافرت های شما و علاقمندی های شما و گرایش های شما رو برای دیگران نمایش بدهند .
حتی تمامی ارتباطات شما با دیگران از دوستان محرمانه تا خصوصی و خانواده رو با ریز چت هایتان و نوشته هایتان و قرار هایتان و ویس هایتان و هر اطلاعات رد بدل شده رو در اختیار داشته باشند .
تصور بکنید که تمامی این شرکت ها به صورت مافیا با هم ارتباط داشته باشند و اطلاعات رو در اختیار هم دیگر قرار بدهند و یا اصلا این اطلاعات رو در اختیار یه سرویس اطلاعاتی قرار بدهند .
شاید شما بارها اکانت در جا های مختلف باز کردید شاید بسیار فعالیت های متفاوتی داشتید که خودتان فکر می کنید با نام مستعار استفاده کرده این و هرگز قابل پیگیری نباشد , بگذارید شما رو راحت بکنم و خیالتون رو آسوده بکنم که اونها بی کار ننشسته اند و از این کارهای شما نیز اطلاع کافی رو دارند که با مثال و توضیحات زیر برایتان مشخص می کنم .
فرض بکنید با جیمیل آیدی می تونید در فس بوک و هر جایی دیگر وارد بشوید و می تونید با این آیدی در گوشی یا پیسی وارد اکانت خود بشوید : در این جا آیپی شما هم ذخیره میشه و چندین آیپی شبیه به هم که هر بار عوض میشه رو هم ذخیره می کنند .
آیپی ها می تونه بین یک تا صد در ایران متغیر باشه و اونها هم از این قضیه اطلاع کافی رو دارند و با سیستمی بسیار ساده به کمک نرم افزار های خاص طراحی شده این اطلاعات رو کنار هم می گذارند و از اسم های مستعار بگیر ت مخفی رو رسد می کنند و با اشراف کامل از شخصیت ما نمونه برداری می کنند .
حتی با کوکی های ذخیره شده در گوشی ها و مرورگر های مربوط به گوشی و پیسی هم از آیپی متفاوت با کانکشن های مختلف در بازه هایزمانی متفاوت و مکانی متفاوت هم با خبر هستند /
ما در این مقاله به بخشی کوچک از جاسوسی اطلاعات شخصی پرداختیم :
توصیه می کنیم که حداعقل اطلاعات خصوصی و شخصیر رو در اینترنت به اشتراک بگذارید و سعی بکنید مراقب رفتارهای خودتان در اینترنت باشید .
البته هر کسی خود بهتر می داند که چه بکند .
… مقاله ای از سیروس شکاری

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

الگویی مناسب سازی شده در ایجاد اشتغال برای جوانان دارای آسیب بینایی از طریق آموزش روش پژوهش کاربردی

الگویی مناسب سازی شده در ایجاد اشتغال برای جوانان دارای آسیب بینایی از طریق آموزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *