قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / آموزشي / روش پرتابل یا قابل حمل کردن نرم افزارها با وینرر

روش پرتابل یا قابل حمل کردن نرم افزارها با وینرر

شاید شما هم یکی از طرف داراننرم افزارهای پرتابل باشید و برخی از نرم افزارهای مورد نیاز خود رو به شکل پرتابل نتوانید به دست بیاورید.
نگران نباشید ما در این مبحث آموزشی قصد داریم روش ساده پرتابل کردن نرم افزارها با وینرر رو آموزش بدهیم.
در این آموزش روش کار با کیبرد رو آموزش داده ایم تا دوستان نابینای عزیز نیز بتوانند با مراحل ساخت آن آشنایی کامل یافته و نسبت به ساخت آن مبادرت بورزند.
برای پرتابل سازی نرم افزارها گام‏های زیر را با دقت طی کنید:
۱- برای شروع کار به محل نصب برنامه (معمولاً در پوشه Program Files) مراجعه کنید.
۲- اکنون کلیه فایل‏ها و فولدرهای موجود در محل نصب برنامه را با راست کلیک بر روی فضای خالی و انتخاب Select All و یا استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+A به حالت انتخاب دربیاورید.
۳/ سپس راست کلیک کرده یا اپلیکیشن را بزنید و Add to archive را انتخاب کنید.
۴- در پنجره باز شده در همان تب General،چند بار تب رو بزنید تا به گزینه Create SFX Archive برسید سپس با اسپیس تیک گزینه Create SFX Archive را بزنید.
۵- حال به تب Files بروید. سپس یک بار تب رو به زنید تا بر روی آدرس موجود به ایستید.
اکنون با استفاده از دگمه های ترکیبی (Ctrl+A)کل این مسیر را به حالت انتخاب دربیاورید و سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+C را جهت کپی کردن این متن فشار دهید.
۶- اکنون به تب Advanced بروید تب را چند بار بزنید تا به گزینه SFX Options برسید .
و بر روی دکمه SFX Options کلیک یا اینتر کنید.
۷- در پنجره جدید باز شده در همان تب General، چند بار تب زده و بعد از رسیدن به گزینه Create in the current folder تیک گزینه Create in the current folder را بزنید.
سپس تب زده و در قسمت Run after extraction نام فایل اجرایی برنامه را به همراه پسوند آن (معمولاً exe) بدون کم و کاست وارد کنید. به عنوان مثال اگر نام فایل اجرایی برنامه YahooMessenger.exe است، این نام را عیناً در این قسمت وارد کنید.
۸- در گام بعد در همان پنجره به تب Advanced بروید یک بار تب بزنید و در کادر Delete و قسمت Files to delete in the destination folder کلیدهای ترکیبی Ctrl+V را فشار دهید. خواهید دید که مسیری که در گام پنجم Copy کردید در این قسمت Paste خواهد شد.
۹- اکنون به تب Modes بروید تب را چند بار بزنید تا به گزینه های Unpack to temporary folder و Hide all رسیده و تیک آنها را بزنید.
۱۰- حال به تب Update بروید تب را بزنید تا به گزینه Overwrite all files رسیده و با اسپیس تیک آن را نیز بزنید.
۱۱- اکنون به تب Text And Icon بروید با تب حرکت کرده و بر روی دکمه Browse در قسمت Load SFX icon from the file کلیک کنید. شما بایستی یک آیکن مناسب با پسوند ico. برای فایلی که قصد دارید بسازید انتخاب کنید. برای استخراج آیکن فایل exe می‏توانید از این ترفند استفاده کنید.
۱۲- در آخر تب بزنید و تمام پنجره‏های باز را OK کنید. خواهید دید که در همان فولدر محل نصب برنامه یک فایل جدید ایجاد شده است که این فایل همان فایل پرتابل اجرایی نرم افزار شماست. این فایل را می‏توانید در هر جا کپی کنید و با دوبار کلیک بر روی آن نرم افزار مورد نظر را اجرا کنید.

درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

نحوه درست کردن صفحه ویندوز ده زمانی که برعکس شده است

شاید تا به حال یک بینا به صفحه نمایش سیستم شما نگاه کرده و با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *