قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / NVDA / NVDA بخش هفده

NVDA بخش هفده

در بخش هفده از NVDA
به مباحث زیر خواهیم پرداخت.
۱,ابزارهای بیشتر
۲,نمایشگر وقایع (Log Viewer)
۳,نمایشگر گفتار
۴,مدیر افزونه‌ها
۵,میز فرمان پایتون
۶,بار گزاری مجدد افزونه‌ها
توجه
برای حرکت بر روی مباحث یاد شده با دگمه H حرکت کرده و برای مطالعه هر کدام یک از مباحث از دگمه های جهت نما استفاده نمایید.
و یا برای رفتن به بخش دیگر از مبحث NVDA در انتهای پست از دگمه بخش بعدی یا بخش قبلی استفاده نمایید.

ابزارهای بیشترنمایشگر وقایع (Log Viewer)«نمایشگر وقایع» که در ابزارها در منوی NVDA یافت میشود، به شما اجازه میدهد تمام خروجی‌های وقایع ثبت‌شده را از آخرین باری که NVDA را اجرا کرده‌اید تا هم‌اکنون ببینید.جدا از خواندن محتوای نمایشگر، میتوانید یک نسخه از فایل وقایع (Log) نیز ذخیره کنید، یا پنجره‌ی نمایشگر را نوسازی کنید، تا آخرین تغییرات در وقایع را از زمانی که نمایش‌دهنده را باز کرده اید ببینید.
این کارها از منوی «وقایع» نمایشگر در دسترس هستند.نمایشگر گفتاریک پنجره‌ی شناور در دسترس توسعه‌دهندگان بینای نرم افزار یا افرادی که NVDA را به تماشاگران بینا نشان میدهند قرار دارد، که به شما امکان میدهد همه‌ی متنی را که NVDA در حال حاضر میخوانَد نمایش دهید.برای فعال کردن نمایشگر گفتار، گزینه‌ی «نمایشگر گفتار» را که در منوی NVDA زیر منوی «ابزارها» قرار دارد علامت بزنید. (روی گزینه‌ی یاد‌شده اینتر بزنید.)
برای غیر فعال کردن این گزینه، علامت این جزء منو را بردارید. (روی آن اینتر بزنید.)نمایشگر گفتار یک کادر علامت‌زدنی با عنوان «نشان دادن نمایشگر گفتار در آغاز» در بر دارد.
چنانچه این کادر را علامت بزنید، نمایشگر گفتار هنگامی که NVDA شروع به کار میکند، باز خواهد شد.
پنجره‌ی نمایشگر گفتار همواره سعی خواهد کرد با همان ابعاد و در همان موقعیتی که آخرین بار بسته شده، باز شود.هنگامی که نمایشگر گفتار فعال است، پیوسته محتوای خود را روزامد میکند تا همیشه آخرین متنی را که NVDA خوانده است نشان دهد.
با این حال، اگر شما داخل پنجره‌ی نمایشگر کلیک کنید یا فرمان‌پذیری را به داخل پنجره ببرید، NVDA موقتاً به‌روز‌رسانی پنجره را متوقف میکند، تا بتوانید به آسانی محتوای موجود را انتخاب کرده و یا کپی کنید.برای فعال یا غیر فعال کردن نمایشگر گفتار از هر جایی که هستید، لطفاً با استفاده از پنجره‌ی محاوره‌ای فرمان‌های ورودی فرمان مورد نظرتان را اختصاص دهید.مدیر افزونه‌هامدیر افزونه‌ها که با انتخاب «مدیریت افزونه‌ها» از زیرمنوی «ابزارها» در منوی NVDA در دسترس است، به شما امکان نصب، حذف، فعال و غیر فعال کردن بسته‌های افزونه‌ی NVDA را میدهد.
این بسته‌ها توسط انجمن کاربران NVDA فراهم میشوند و کدهایی سفارشی را در بر دارند که ممکن است امکانی به NVDA اضافه کند یا امکانی را تغییر دهد؛ یا ممکن است حتی امکان پشتیبانی از نمایشگرهای بریل یا موتورهای تبدیل متن به گفتار را برای NVDA فراهم کنند.مدیر افزونه‌ها فهرستی را در بر دارد که افزونه‌هایی را که در حال حاضر در پیکره‌بندی کاربر فعلی NVDA نصب شده اند نمایش میدهد.
برای هر افزونه، نام بسته، وضعیت، شماره نگارش، و نویسنده‌ی آن نشان داده میشود؛ ضمن این‌که میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد افزونه، از قبیل شرح افزونه و آدرس اینترنتی آن را با انتخاب کردن افزونه و فشردن دکمه‌ی «درباره افزونه» ببینید.
چنانچه برای افزونه‌ی انتخاب‌شده راهنمایی موجود باشد، میتوانید با فشردن دکمه‌ی «راهنمایی افزونه» به آن دست یابید.برای مرور افزونه‌های موجود و دانلود آن‌ها، دکمه‌ی «دریافت افزونه‌های بیشتر» را بزنید.
این دکمه صفحه‌ی افزونه‌های NVDA را باز میکند.
چنانچه NVDA روی سیستم شما نصب شده و در حال اجرا باشد، میتوانید افزونه مورد نظرتان را مستقیماً از مرورگر باز کنید و به شرح زیر فرایند نصب آن را شروع کنید.
در غیر این صورت، بسته‌ی افزونه را ذخیره، و از دستور العمل زیر پیروی کنید.برای نصب افزونه‌ای که پیش از این به دست آورده و ذخیره کرده بودید، دکمه‌ی «نصب کردن» را فشار دهید.
این کار به شما امکان میدهد تا بتوانید به دنبال بسته‌ی افزونه‌ی موجود (فایلی با پسوند nvda-addon)روی رایانه یا شبکه‌ی محلی بگردید.
بمحض فشردن دکمه‌ی «Open»، فرایند نصب آغاز میشود.هنگامی که یک افزونه در حال نصب شدن است، NVDA اول از شما میخواهد که تأیید کنید آیا واقعاً میخواهید این افزونه نصب شود.
اگر نسخه‌ی نصب‌شده‌ی NVDA در حال اجرا باشد، از آنجایی که کارایی افزونه‌ها داخل NVDA نامحدود است، و در نتیجه میتوانند به اطلاعات شخصی شما یا حتی کل سیستم دسترسی داشته باشند، بسیار مهم است که تنها افزونه‌هایی را از منابعی نصب کنید که از آنها اطمینان دارید.
بمحض این‌که افزونه نصب شد، NVDA برای این‌که افزونه شروع به کار کند باید از نو راه‌اندازی شود.
تا زمانی که این کار را انجام دهید، وضعیت «نصب‌شده» برای آن افزونه (که منتظر راه‌اندازی مجدد NVDA برای به کار افتادن است) در فهرست نشان داده میشود.برای حذف کردن یک افزونه، افزونه‌ی مورد نظر را از فهرست انتخاب کرده، دکمه‌ی «حذف کردن» را فشار دهید.
NVDA خواهد پرسید که آیا واقعاً میخواهید این کار را انجام دهید؟
همانند آنچه که در نصب کردن افزونه بیان شد، NVDA برای اینکه افزونه بطور کامل حذف شود، باید از نو راه‌اندازی گردد.
تا پیش از آن زمان، وضعیت «حذف‌شده» برای آن افزونه در فهرست نشان داده خواهد شد.برای غیر فعال کردن یک افزونه، دکمه‌ی «غیر فعال کردن» را بزنید.
برای فعال کردن افزونه‌ای که پیش از این غیر فعال شده، دکمه‌ی «فعال کردن» را بزنید.
میتوانید افزونه‌ای که وضعیتش فعال است را غیر فعال کرده؛ یا افزونه‌ای که غیر فعال شده است را فعال کنید.
با هر بار فشردن دکمه‌ی «فعال کردن» یا «غیر فعال کردن»، وضعیت افزونه تغییر میکند تا نشان دهد که هنگامی که NVDA دوباره راه‌اندازی میشود، چه اتفاقی خواهد افتاد.
چنانچه افزونه‌ای پیش از این غیر فعال شده باشد، در ستون وضعیت، عبارت «بعد از شروعِ دوباره فعال میشود» نمایش داده میشود. اگر افزونه‌ای پیش از این فعال باشد، عبارت «بعد از شروعِ دوباره غیر فعال میشود» را به عنوان وضعیت افزونه خواهید شنید.
درست مثل وقتی که افزونه‌ها را نصب یا حذف میکنید، برای اِعمال این تغییرات نیز لازم است NVDA را از نو راه‌بیندازید.مدیر افزونه‌ها یک دکمه‌ی «بستن» هم دارد تا با آن پنجره‌ی محاوره‌ای مزبور را ببندید.
اگر شما افزونه‌هایی را نصب یا حذف کرده یا وضعیتشان را تغییر داده‌اید، NVDA نخست از شما میخواهد که NVDA را از نو راه‌اندازی کنید تا تغییراتی که شما ایجاد کرده اید، اِعمال شوند.در گزشته، گسترش دادن کارایی و قابلیت‌های NVDA با کپی کردن فایل‌های مکمل و درایورها به تنهایی در شاخه‌ی پیکره‌بندی کاربری NVDA امکان‌پذیر بود.
با وجود این‌که ممکن است این نگارش از NVDA آن‌ها را بارگزاری کند، آن‌ها در پنجره‌ی مدیر افزونه‌ها نشان داده نخواهند شد.
بهتر است که این دسته فایل‌ها را از پوشه‌ی پیکره‌بندی NVDA پاک کنید، و در صورتی که افزونه‌ی مناسبی از آن موجود باشد، آن‌را نصب کنید.برای دستیابی به مدیر افزونه‌ها از هر جایی که هستید، لطفاً با استفاده از پنجره‌ی محاوره‌ای فرمان‌های ورودی یک فرمان سفارشی اختصاص دهید.میز فرمان پایتونمیز فرمان پایتون NVDA که در زیرمنوی «ابزارها» در منوی NVDA یافت میشود، یک ابزار توسعه‌ای برای NVDA است که برای آسیب‌یابی، بررسی عمومی روند فرایندهای داخلی NVDA، یا بررسی سلسله‌مراتب دسترسی‌پذیری یک برنامه مورد استفاده قرار میگیرد.
برای اطلاعات بیشتر، لطفاً راهنمای توسعه‌دهنده‌ی NVDA را ببینید.بارگزاری مجدد افزونه‌هااین گزینه (که در زیرمنوی «ابزارها» در منوی NVDA قرار دارد)، بمحض فعال شدن، ماژول‌های برنامه‌ها و افزونه‌های عمومی را بدون راه‌اندازی مجدد NVDA بارگزاری میکند؛ که میتواند مورد استفاده‌ی توسعه‌دهندگان قرار بگیرد.بیشتردرباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

NVDA بخش شانوزده

در این بخش از NVDA به مباحث زیر خواهیم پرداخت. ۱,قالب‌بندی اسناد (NVDA+control+d) ۲,اعلام تغییرات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب معادله را بنویسید *