قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / NVDA / NVDA بخش هژده

NVDA بخش هژده

در بخش هژده از NVDA
به مباحث زیر خواهیم پرداخت.
۱,موتورهای سخنگوی پشتیبانی‌شده
۲,eSpeak NG
۳,Microsoft Speech API version 4 (SAPI 4)
۴,Microsoft Speech API version 5 (SAPI 5)
۵,بستر گفتار مایکروسافت (Microsoft Speech Platform)
۶,صداهای Windows OneCore
۷,Audiologic TTS3
توجه
برای حرکت بر روی مباحث یاد شده با دگمه H حرکت کرده و برای مطالعه هر کدام یک از مباحث از دگمه های جهت نما استفاده نمایید.
و یا برای رفتن به بخش دیگر از مبحث NVDA در انتهای پست از دگمه بخش بعدی یا بخش قبلی استفاده نمایید.

موتورهای سخنگوی پشتیبانی‌شدهاین بخش از راهنما حاوی اطلاعاتی درباره موتورهای سخنگویی است که توسط NVDA پشتیبانی میشوند.
جهت دیدن فهرستی گسترده‌تر از موتورهای مبدل متن به گفتار رایگان و تجاری که میتوانید برای استفاده با NVDA به رایگان دانلود کرده یا خریداری کنید، لطفاً این صفحه را ببینید.eSpeak NGموتور سخنگوی eSpeak NG مستقیماً درون NVDA تعبیه شده است و برای راه‌اندازی نیازی به درایور یا فایل خاصی که روی سیستم نصب شود ندارد.
NVDA بطور پیش‌فرض، کار خود را با eSpeak NG آغاز میکند.
از آنجایی که این موتور سخنگو بگونه‌ی پیش‌ساخته در NVDA قرار دارد، گزینه‌ی خوبیست برای هنگامی که NVDA را از روی حافظه‌های موقت USB در سیستم‌های دیگر اجرا میکنید.هر صدایی که در eSpeak NG موجود است، به یک زبان متفاوت سخن میگوید.
بیش از ۴۳ زبان توسط eSpeak NG پشتیبانی میشود.همچنین برای تغییر دادن صدای eSpeak NG، گونه‌های بسیاری موجود است که میتوان انتخاب کرد.Microsoft Speech API version 4 (SAPI 4)SAPI 4 یک استاندارد قدیمیتر مایکروسافت برای موتورهای سخنگوی نرم‌افزاری است.
NVDA همچنان از این استاندارد پشتیبانی میکند؛ در صورتی که کاربران قبلا موتورهای سخن‌گوی SAPI4 را نصب کرده باشند.
با این وجود، مایکروسافت دیگر از آن پشتیبانی نمیکند و اجزای مورد نیاز این استاندارد دیگر برای دانلود از سایت مایکروسافت موجود نیست.وقتی از این موتور سخنگو در NVDA استفاده میکنید، صداهای موجود (که از دسته‌ی گفتار در پنجره‌ی تنظیمات NVDA یا با استفاده از حلقه‌ی تنظیمات موتور سخنگو در دسترس است)، شامل همه‌ی صداهای تمام موتورهای SAPI 4 نصب‌شده‌ای خواهند بود که روی سیستم شما یافت میشود.Microsoft Speech API version 5 (SAPI 5)SAPI 5 یک استاندارد مایکروسافت برای موتورهای سخنگوی نرم‌افزاری میباشد.
اگرچه سیستم رایانه‌ی شما، احتمالاً، دست کم یک صدای SAPI 5 را از‌پیش نصب‌شده به همراه دارد، بسیاری از موتورهای سخنگویی که مطابق با این استاندارد هستند را میتوانید از شرکت‌های مختلفی بخرید یا از وب‌سایت‌های گوناگونی بطور رایگان دانلود کنید.
هنگامی که از این موتور سخنگو به همراه NVDA استفاده میکنید، صداهای موجود (که از دسته‌ی گفتار در پنجره‌ی تنظیمات NVDA یا با استفاده از حلقه‌ی تنظیمات موتور سخنگو در دسترس است)، همه‌ی صداهای تمام موتورهای SAPI 5 نصب‌شده‌ای که روی سیستم شما یافت میشوند را در بر خواهد گرفت.بستر گفتار مایکروسافت (Microsoft Speech Platform)بستر گفتار مایکروسافت صداهایی برای بسیاری از زبان‌ها فراهم کرده است که معمولاً از این صداها در توسعه‌ی برنامه‌هایی که بر پایه‌ی سیستم‌های خدمت‌دهنده (سِروِرها) هستند استفاده میشود.
NVDA هم میتواند از این صداها بهره‌مند شود.برای استفاده از این صداها، شما نیاز دارید که دو جزء تشکیل‌دهنده‌ی آنها را روی سیستمتان نصب کنید:  • فایل‌های مورد نیاز برای اجرای Microsoft Speech Platform (نگارش ۱۱)، x86: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=27225
  • زبان‌های Microsoft Speech Platform (نگارش ۱۱): http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=27224

    • این صفحه فایل‌های بسیاری برای تشخیص گفتار و تبدیل متن به گفتار را در بر دارد.
      برای صداها یا زبان‌های مورد نظرتان، فایل‌هایی که حاوی اطلاعات متن به گفتار آن صدا یا زبان هستند را انتخاب و دانلود کنید.
      به عنوان مثال، فایل MSSpeech_TTS_en-US_ZiraPro.msi یک صدای انگلیسی آمریکایی است.صداهای Windows OneCoreویندوز ۱۰ صداهای جدیدی معروف به «OneCore» یا «صداهایMobile» همراه خود دارد.
این صداها برای زبان‌های بسیاری فراهم شده است و پاسخگوتر از صداهای مایکروسافت که از Microsoft Speech API نگارش ۵ استفاده میکنند هستند.لطفا این مقاله‌ی مایکروسافت را برای فهرست صداهای موجود و دستور العمل نصب آن‌ها ببینید: https://support.microsoft.com/en-us/help/22797/windows-10-narrator-tts-voicesلطفا توجه داشته باشید که سرعت‌های بالاتری که این صداها در Narrator دارند، در حال حاضر برای NVDA در دسترس نیستند.
همچنین سرعتی که در تنظیمات ویندوز انتخاب میکنید، روی سرعتی که در NVDA تنظیم کرده‌اید تأثیر میگذارد.
این مسائلیست که نمیتوانیم بدون اِعمال تغییراتی در ویندوز برطرف کنیم.
امیدواریم که تغییرات مورد نیاز در روزامد آینده‌ی ویندوز اِعمال شوند.Audiologic TTS3این یک موتور سخنگوی نرم‌افزاری تجاریست ویژه‌ی زبان ایتالیایی.
شما برای این‌که از این موتور سخنگو همراه با NVDA استفاده کنید، باید آن را روی سیستم خود نصب کرده باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً وب‌سایت Audiologic را در نشانی www.audiologic.it ببینید.این موتور سخنگو از قابلیت هِجّی کردن پشتیبانی نمیکند.بیشتردرباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

NVDA بخش شانوزده

در این بخش از NVDA به مباحث زیر خواهیم پرداخت. ۱,قالب‌بندی اسناد (NVDA+control+d) ۲,اعلام تغییرات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب معادله را بنویسید *