قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / NVDA / NVDA بخش بیست

NVDA بخش بیست

در بخش بیست و پایانی NVDA
به مباحث زیر خواهیم پرداخت.
۱,عناوین پیشرفته
۲,گزینه‌های خط فرمان
۳,پارامترهای فراگیر سیستم
توجه
برای حرکت بر روی مباحث یاد شده با دگمه H حرکت کرده و برای مطالعه هر کدام یک از مباحث از دگمه های جهت نما استفاده نمایید.
و یا برای رفتن به بخش دیگر از مبحث NVDA در انتهای پست از دگمه بخش بعدی یا بخش قبلی استفاده نمایید.

عناوین پیشرفتهگزینه‌های خط فرمانNVDA میتواند بهنگام شروع به کار، یک یا چند گزینه (فرمان) را بپذیرد. این گزینه‌ها رفتار NVDA را تغییر میدهند.
به این ترتیب، شما هر تعداد گزینه که نیاز داشته باشید، میتوانید اجرا کنید.
این گزینه‌ها میتوانند هنگامی که NVDA با استفاده از یک میانبر شروع به کار میکند (در صفحه‌ی خصوصیات میانبر)، از پنجره‌ی Run (منوی Start -> Run یا Windows+R)، یا از میز فرمان ویندوز اجرا شوند.
گزینه‌ها باید از نام فایل اجرایی NVDA و از دیگر گزینه‌ها با فاصله جدا شوند.
برای مثال، میانبری که NVDA بهنگام نصب روی میز کار میسازد، دارای گزینه‌ی -r است که به NVDA میگوید -زمانی که میانبر اجرا شد- نسخه‌ی در حال اجرا را ببندد؛ سپس نسخه‌ی جدید را اجرا کند.
یک گزینه‌ی مفید دیگر، –disable-addons است که به NVDA میگوید، همه‌ی افزونه‌های در حال اجرا را متوقف کند.
این گزینه به شما اجازه میدهد تعیین کنید که آیا مشکل توسط افزونه‌ای ایجاد شده یا نه. همچنین میتوانید با استفاده از این گزینه، از مشکلات جدی‌ای که توسط افزونه‌ها ایجاد شده اند رهایی پیدا کنید.به عنوان مثال، میتوانید با وارد کردن خط زیر در پنجره‌ی Run، از نسخه‌ی در حال اجرای NVDA خارج شوید:nvda -qبعضی از گزینه‌های خط فرمان NVDA یک شکل کوتاه و یک شکل طولانی دارند؛ در حالی که بعضی دیگر از آن‌ها تنها یک شکل طولانی دارند.
آن‌هایی را که شکل کوتاه دارند، میتوانید مانند این مثال با هم ترکیب کنید:nvda -rm این فرمان نسخه‌ی فعلی در حال اجرای NVDA را میبندد و نسخه‌ی جدیدی را، در حالی که صداهای آغازین برنامه را غیر فعال کرده، شروع میکند.
nvda -rm –disable-addons همانند فرمان بالاست؛ ولی با افزونه‌های غیر فعال.


بعضی از گزینه‌های خط فرمان پارامترهای اضافی میپذیرند؛ مثلاً این‌که وقایع NVDA چقدر باید با جزئیات ثبت شوند، یا تعیین مسیر شاخه‌ی پیکره‌بندی کاربر.
پارامترهای یاد‌شده باید بعد از گزینه‌های فرمان قرار بگیرند. هنگامی که از شکل کوتاه گزینه‌ها استفاده میشود، باید با فاصله، و هنگامی که از شکل طولانی گزینه‌ها استفاده میشود، باید با علامت مساوی «=» از گزینه ها جدا شوند. مثلاً:nvda -l 10 به NVDA میگوید که کار خود را با تنظیم ثبت وقایع در سطح آسیب‌یابی شروع کند.
nvda –log-file=c:\nvda.log به NVDA میگوید که وقایع خود را در c:\nvda.log بنویسد.
nvda –log-level=20 -f c:\nvda.log به NVDA میگوید کار خود را با تنظیم ثبت وقایع در سطح اطلاعات آغاز کند و وقایع را در c:\nvda.log بنویسد.


گزینه‌های خط فرمان NVDA از این قرار اند:

شکل کوتاه شکل طولانی توضیح
-h –help راهنمای خط فرمان را نشان میدهد و خارج میشود.
-q –quit از نسخه‌ی فعلی در حال اجرای NVDA خارج میشود.
-r –replace از نسخه‌ی در حال اجرای NVDA خارج شده و این نسخه را (که با این فرمان اجرا میشود) آغاز میکند.
-k –check-running به وسیله‌ی کد خروج (exit code) اعلام میکند که آیا NVDA در حال اجراست یا نه. چنانچه ۰ باشد، یعنی NVDA در حال اجراست و چنانچه ۱ باشد، یعنی NVDA در حال حاضر اجرا نمیشود.
-f LOGFILENAME –log-file=LOGFILENAME فایلی که پیام‌های وقایع باید در آن نوشته شود.
-l LOGLEVEL –log-level=LOGLEVEL پایینترین سطح ثبت پیام‌ها: ۱۰ = debug (آسیب‌یابی)، ۲۰ = info (اطلاعات)، ۳۰ = warning (هشدار)، ۴۰ = error (خطا)، ۵۰ = critical (بحرانی). پیش‌فرض، هشدار است.
-c CONFIGPATH –config-path=CONFIGPATH مسیری که همه‌ی تنظیمات NVDA در آن مسیر ذخیره شده اند.
-m –minimal بدون صدای آغاز برنامه، بدون واسط کاربری، بدون پیام شروع به کار، و غیره.
-s –secure حالت محافظت‌شده (غیر فعال کردن میز فرمان پایتون)
ندارد –disable-addons افزونه‌ها تأثیری در کارایی NVDA نخواهند داشت.
ندارد –debug-logging ثبت وقایع در سطح آسیب‌یابی را تنها برای این اجرا فعال میکند. این تنظیم، فرمان‌های تعیین‌شده برای هر سطح دیگری را که با –loglevel، -l تعیین شده باشد باطل میکند.
ندارد –no-sr-flag نشان صفحه‌خوان عمومی سیستم را تغییر نمیدهد.
ندارد –install NVDA را نصب میکند (در حالی که نسخه‌ی تازه‌نصب‌شده را پس از نصب راه می‌اندازد.)
ندارد –install-silent بی‌صدا -و بی‌هیچ پرسشی از کاربر- NVDA را نصب میکند. (پس از نصب، نسخه‌ی تازه‌نصب‌شده را راه‌اندازی نمیکند.)
ندارد –create-portable Creates a portable copy of NVDA (starting the newly created copy). Requires –portable-path to be specified
ندارد –create-portable-silent یک نسخه‌ی قابل حمل از NVDA میسازد. (نسخه‌ی تازه‌نصب‌شده را اجرا نمیکند.) مشخص کردن مسیر نسخه‌ی قابل حمل -در این فرمان- الزامیست.
ندارد –portable-path=PORTABLEPATH مسیری که نسخه‌ی قابل حمل در آنجا ایجاد خواهد شد. (بلافاصله بعد از علامت مساوی نوشته میشود.)


پارامترهای فراگیر سیستمNVDA اجازه میدهد تا مقادیری در رجیستری سیستم تعیین شود که موجب تغییر رفتار فراگیری سیستمیِ NVDA میشوند.
این مقدارها در رجیستری، زیر یکی از این کلیدها ذخیره میشوند:  • سیستم ۳۲-بیتی: “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\nvda”
  • سیستم ۶۴-بیتی: “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\nvda”میتوانید یکی از مقادیر زیر را بسته به نوع سیستم، تحت یکی از دو کلید رجیستری فوق الذکر تعیین کنید:

نام نوع مقادیر ممکن توضیح
configInLocalAppData DWORD ۰ (پیش‌فرض) برای غیر فعال کردن، ۱ برای فعال کردن اگر فعال شود، پیکره‌بندی کاربر NVDA را به جای پوشه‌ی Roaming Application Data در پوشه‌ی Local Application Data ذخیره میکند.
serviceDebug DWORD ۰ (پیش‌فرض) برای غیر فعال کردن، ۱ برای فعال کردن چنانچه فعال شود، حالت امن را در میز کارهای محافظت‌شده‌ی ویندوز غیر فعال کرده، استفاده از میز فرمان پایتون و نمایشگر وقایع را -در این محیط‌ها- ممکن میسازد. به سبب پاره‌ای پیامدهای امنیتی عمده، استفاده از این گزینه اکیدا توصیه نمیشود.بیشتر
اگر شما به اطلاعات بیشتر یا کمک در ارتباط با NVDA نیاز دارید، لطفاً وب‌سایت NVDA را در http://www.nvaccess.org/ ببینید.
اینجا میتوانید مستندات بیشتری بیابید. افزون بر این، از پشتیبانی فنی و منابع انجمن نیز بهره خواهید برد.
این سایت همچنین اطلاعات و منابعی در راستای توسعه‌ی نرم‌افزار NVDA در اختیارتان قرار میدهد.


درباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

NVDA بخش شانوزده

در این بخش از NVDA به مباحث زیر خواهیم پرداخت. ۱,قالب‌بندی اسناد (NVDA+control+d) ۲,اعلام تغییرات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب معادله را بنویسید *