قالب وردپرس درنا توس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / NVDA / NVDA بخش دوم

NVDA بخش دوم

در بخش دوم از NVDA به مباحث زیر خواهیم پرداخت.
۱٫ دریافت و نصب NVDA
۲٫ محدودیت‌های نسخه های قابل حمل و موقت
۳٫ نصب NVDA
۴٫ شروع به کار به هنگام ورود به ویندوز
۵٫ ایجاد میانبر روی میز کار (ctrl+alt+n)
۶٫ کپی پیکره‌بندی نسخه‌ی قابل حمل در حساب کاربری جاری
۷٫ ساختن یک نسخه‌ی قابل حمل
توجه
برای حرکت بر روی مباحث یاد شده با دگمه H حرکت کرده و برای مطالعه هر کدام یک از مباحث از دگمه های جهت نما استفاده نمایید.
و یا برای رفتن به بخش دیگر از مبحث NVDA در انتهای پست از دگمه بخش بعدی یا بخش قبلی استفاده نمایید.

دریافت و نصب NVDAاگر شما هنوز نسخه ای از NVDA را تهیه نکرده اید، میتوانید از www.nvaccess.org دانلودش کنید.به بخش Download بروید. لینک دانلود آخرین نگارش NVDA را پیدا خواهید کرد.با اجرای فایلی که دانلود کرده اید، نسخه ای موقت از NVDA شروع به کار خواهد کرد.
سپس از شما پرسیده خواهد شد که آیا میخواهید NVDA را نصب کنید، نسخه‌ی قابل حمل ایجاد میکنید یا با استفاده از نسخه‌ی موقتی به کارتان ادامه میدهید.اگر شما قصد استفاده‌ی همیشگی از NVDA روی این رایانه را دارید، گزینه‌ی نصب NVDA را انتخاب کنید.
نصب NVDA کارایی بیشتری را در اختیار کاربر خواهد گذاشت؛ مانند شروع خودکار بعد از ورود به ویندوز، توانایی خواندن صفحات ورودی و امنیتی ویندوز (که در نسخه های قابل حمل و موقتی امکان‌پذیر نیست) و ایجاد میانبر در منوی Start و روی میز کار.
همچنین نسخه‌ی نصب شده میتواند در هر زمان که کاربر بخواهد نسخه‌ی قابل حملی از خودش بسازد.در صورتی که بخواهید NVDA را روی حافظه‌ی فلش یا ابزارهای حمل اطلاعات دیگری به همراه داشته باشید، باید گزینه‌ی «ایجاد نسخه‌ی قابل حمل» را انتخاب کنید.
نسخه‌ی قابل حمل نیز این قابلیت را دارد که بعدا روی هر رایانه ای نصب شود.
در صورتی که بخواهید NVDA را روی یک حافظه‌ی فقط‌خواندنی مانند سی‌دی کپی کنید، باید فایلی را که دانلود کرده اید روی سی‌دی کپی کنید.
اجرای نسخه‌ی قابل حمل به طور مستقیم از روی حافظه‌ی فقط‌خواندنی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.استفاده از نسخه‌ی موقتی NVDA نیز میتواند به عنوان یک گزینه (مثلا به هدف آموزش یا نمایش) شایان توجه باشد. هرچند هر بار راه‌اندازی NVDA از این طریق، میتواند بسیار وقت‌گیر باشد.محدودیت‌های نسخه های قابل حمل و موقتصرف نظر از ناتوانی در آغاز به کار خودکار به هنگام ورود به ویندوز و یا بعد از آن، نسخه های قابل حمل و موقت NVDA این محدودیت‌ها را نیز دارند:  • عدم قابلیت تعامل با برنامه هایی که با اختیارات مدیریتی اجرا میشوند؛ مگر اینکه خود نرم‌افزار NVDA هم با چنین اختیاراتی اجرا شود (که البته توصیه نمیشود)
  • ناتوانی در خواندن صفحه‌ی کنترل حساب کاربر (UAC) هنگام تلاش برای اجرای برنامه ای با اختیارات مدیریتی.
  • عدم قابلیت پشتیبانی از دریافت ورودی از صفحه‌ی لمسی در ویندوز ۸ و بالاتر.
  • ناتوانی در فراهم‌آوری امکاناتی از قبیل حالت مرور و خواندن نویسههای تایپ شده در برنامه های فروشگاه (Store Apps) در ویندوز ۸ و بالاتر.
  • عدم پشتیبانی از کم کردن صداهای پس‌زمینه در ویندوز ۸ و بالاتر.نصب NVDAاگر NVDA را مستقیما از بسته‌ی دانلود‌شده نصب میکنید، دکمه‌ی «نصب NVDA» را بزنید.
اگر شما پیش از این، این پنجره را بسته اید یا میخواهید از یک نسخه‌ی قابل حمل نصب کنید، لطفا گزینه‌ی «نصب NVDA» را از زیر‌منوی ابزارها انتخاب کنید.پنجره‌ی نصب که ظاهر میشود تأیید خواهد کرد که آیا میخواهید NVDA را نصب کنید یا نه. همچنین به شما خواهد گفت که آیا این کار نسخه‌ی از‌پیش نصب‌شده ای را به‌روزرسانی میکند یا نه.
شما با فشردن دکمه‌ی «ادامه» نصب NVDA را آغاز خواهید کرد.
همچنین در این پنجره چند گزینه‌ی دیگر نیز موجود است که ذیلا توضیح داده میشوند.
هنگامی که فرایند نصب کامل شد، پیامی نمایان میشود که به شما خواهد گفت که نصب با موفقیت انجام شد.
در این هنگام، با فشردن دکمه‌ی «تأیید»، نسخه‌ی تازه نصب‌شده‌ی NVDA آغاز به کار خواهد کرد.شروع به کار به هنگام ورود به ویندوزاین گزینه به شما امکان میدهد تا انتخاب کنید که آیا NVDA به هنگام ورود به ویندوز، پیش از اینکه شما گذرواژه ای وارد کنید، به طور خودکار شروع به کار کند یا نه.
این گزینه شامل صفحه‌ی UAC و دیگر صفحات محافظت‌شده نیز میشود.ایجاد میانبر روی میز کار (ctrl+alt+n)با استفاده از این گزینه، شما تعیین میکنید که آیا NVDA برای راه‌اندازی، میانبری روی میز کار از خودش قرار بدهد یا نه.
در صورت انتخاب این گزینه، این میانبر ترکیب کلید میانبر ctrl+alt+n را ایجاد میکند که به شما اجازه میدهد هرگاه که بخواهید NVDA را به راه بیندازید، از این کلیدها استفاده کنید.کپی پیکره‌بندی نسخه‌ی قابل حمل در حساب کاربری جاریاین گزینه به شما امکان میدهد تعیین کنید که آیا NVDA مجموعه‌ی تنظیمات (پیکره‌بندی) کاربر را از نسخه‌ی قابل حمل در حال اجرا برای حساب کاربر فعلی که از نسخه‌ی نصب‌شده‌ی NVDA استفاده میکند کپی کند یا خیر.
در صورت تعیین این گزینه، پیکره‌بندی فعلی برای کاربران دیگر این سیستم کپی نخواهد شد. همچنین پیکره‌بندی یاد‌شده در بخش پیکره‌بندی سیستم که برای خواندن صفحه‌ی ورودی ویندوز و دیگر صفحات محافظت‌شده استفاده میشود نیز کپی نخواهد شد.
این گزینه، تنها هنگام نصب NVDA از روی نسخه‌ی قابل حمل موجود است؛ نه هنگامی که شما NVDA را مستقیما از بسته‌ی اجرایی دانلود‌شده نصب میکنید.ساختن یک نسخه‌ی قابل حملاگر نسخه‌ی قابل حمل را مستقیما میخواهید از بسته‌ی دانلود‌شده‌ی NVDA بسازید، دکمه‌ی «ایجاد نسخه‌ی قابل حمل» را فشار دهید. به همین سادگی!
اگر شما این پنجره را بسته اید یا از نسخه‌ی نصب‌شده‌ی NVDA استفاده میکنید، گزینه‌ی «ایجاد نسخه‌ی قابل حمل» را از زیرمنوی ابزارهای منوی NVDA انتخاب کنید.پنجره ای که با انتخاب این گزینه آشکار میشود، به شما امکان انتخاب جایی را که میخواهید نسخه‌ی قابل حمل را بسازید میدهد.
این مکان میتواند پوشه ای روی درایو دیسک سخت کامپیوتر شما باشد یا جایی روی حافظه‌ی فلش USB یا ابزار قابل حمل دیگر.
همچنین گزینه ای هست که شما میتوانید توسط آن انتخاب کنید که NVDA پیکره‌بندی حساب کاربر وارد‌شده به ویندوز را برای استفاده در نسخه‌ی قابل حمل کپی کند.
این گزینه هنگامی در دسترس است که شما بخواهید نسخه‌ی قابل حمل را از روی نسخه‌ی نصب‌شده بسازید؛ نه مستقیما از بسته‌ی دانلود‌شده‌ی NVDA.
با فشردن دکمه‌ی «ادامه» نسخه‌ی قابل حمل ساخته خواهد شد.
به محض به انجام رسیدن فرایند ایجاد نسخه‌ی قابل حمل، پیامی ظاهر میشود که به شما میگوید فرایند موفقیت‌آمیز بود.
»تأیید» را برای بستن این پنجره بفشارید.
بیشتردرباره ی admin

گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد این آیدی متعلق به مدیر سایت می باشد. ... بنده از اوایل دی 1396 مدیریت رو به عهده گرفتم. تا جایی که بتوانم پاسخ گوی سوالات و کامنت های با ارزش شما خواهم بود.. و شما می توانید از بخش ارتباط با ما نیز هر سوال یا پیشنهادی داشتید رو مطرح بکنید.

مطلب پیشنهادی

NVDA بخش هفده

در بخش هفده از NVDA به مباحث زیر خواهیم پرداخت. ۱,ابزارهای بیشتر ۲,نمایشگر وقایع (Log …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب معادله را بنویسید *